Witaj, jestem

Małgosia Warda

… i pomogę Ci spełnić marzenie

o własnej książce.

Kuźnia Bestsellerów

Witaj, jestem Małgosia Warda

… i pomogę Ci spełnić marzenie o własnej książce.

Kuźnia Bestsellerów Logo

Nie mogę się doczekać, aż się poznamy.

Otrzymaj powiadomienie o starcie kursu oraz regularną dawkę wiedzy:
Już niedługo pierwszy kurs

Co o mnie mówią?

Pierwszy kurs u Małgosi wybrałem, ponieważ zrobiło na mnie ogromne wrażenie to, co osiągnęła na polu pisarskim. Ilość wydanych książek, nagrody i ich popularność. Wiedziałem, że mogę się wiele nauczyć. Kolejne kursy były już konsekwencją jej unikalnego, pozytywnego podejścia. Dostrzegania w naszych tekstach dobrych stron, zachęcania do dalszej pracy, atmosfery, ale i wiedzy.
Łukasz Szuster
Łukasz Szuster
Zajęcia z Małgosią kojarzę ze spokojem, dużą dawką wiedzy i wyjątkowym klimatem. Podczas kursu najważniejsze było dla mnie to, że potrafiła przekazać wiedzę w prosty i przystępny sposób. Jej uwagi zawsze były wypowiedziane tak, aby nikogo nie urazić. A wiadomo, że bywa różnie na kursach. Dużym plusem zajęć z Małgosią jest to, że rozmawialiśmy o swoich tekstach i analizowaliśmy je wspólnie z grupą.
Ania Purowska
Ania Purowska
Potrafić pisać to jedno. Potrafić przekazać, jak to robić, jest sztuką niezwykle trudną. Małgosia jest świetna w obydwu rzeczach. Zawsze wesprze dobrym słowem, ale potrafi też wypunktować błędy i doradzić, jak się z nimi uporać. Chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą, co jest niezwykle pomocne na początku pisarskiej drogi. Nawet po zakończonym kursie jest otwarta na pomoc i wsparcie.
Marcin Malec
Marcin Malec
Wyobraź sobie, że słowa, które piszesz układają się w piękną opowieść. Wskakują na swoje miejsce, jak puzzle w układance. Z tej opowieści powstaje bestseller, który w kilka tygodni podbija serca Czytelników.

Brzmi, jak bajka? Ale nią nie jest. Każda książka na początku powstała w czyjejś wyobraźni. A potem wcale nie zadziała się magia, tylko ciężka praca podparta wiedzą.

Zaufaj mi i nie pisz więcej do szuflady!

Małgorzata Warda

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, z zamiłowania pisarką. Napisałam piętnaście powieści. Byłam dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymałam nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia. W 2016 roku odebrałam grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.
W 2015 zadebiutowałam jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymałam prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek (International Youth Library).
Przez ostatnie pięć lat prowadziłam kursy pisania w Maszynie do Pisania oraz pracowałam indywidualnie z autorami, którym pomagałam przełamać barierę twórczą. Poznałam setki osób, których łączyła miłość do literatury i jedno marzenie: napisać i wydać bestseller. W nauczaniu najbardziej lubię odkrywać nowe historie i pokazywać studentom ich mocne strony. Czy wierzę w magię słów? Oczywiście. Ale równie mocno wierzę w to, że pisania można i należy się uczyć.

Moje książki: