Umów się na konsultację z naszymi ekspertami

Kuźnia Bestsellerów

Małgorzata Warda

Pisarka, nauczycielka kreatywnego pisania

od 225 PLN / 60 min

Małgorzata Warda

Jestem pisarką, laureatką kilku prestiżowych literackich nagród takich jak np. nagroda IBBY za najlepszą książkę dla młodzieży czy Grand Prix na Festiwalu Literatury Kobiet za najlepszą powieść napisaną przez kobietę. Jestem również autorką kilkunastu powieści, a od wielu lat nauczycielka kreatywnego pisania.

Może ciężko Ci w to uwierzyć, ale znam wszystkie obawy i problemy, które mogą Cię spotkać na pisarskiej drodze. Byłam tam, gdzie Ty. Czułam to samo i miewałam te same wątpliwości. Chociaż potrzebowałam wsparcia, nikt ze znanych mi pisarzy nie świadczył usług konsultacji ani nie pomagał autorom przełamać twórczą blokadę. 

Z przyjemnością pomogę Ci w:

 • przemyśleniu fabuły Twojego tekstu tak, by stała się porywająca
 • opracowaniu Twojego bohatera w taki sposób, aby zaczął być realną postacią, której czytelnik będzie chciał kibicować
 • doradzę Ci również, jak sprawić, by Twoja książka stała się lepsza
 • pomogę Ci znaleźć błędy, które sprawiają, że zagubiłeś(aś) się we własnym tekście
 • wspólnie omówmy wyższą stawkę dla Twojej historii
 • mogę też rozwiązać problemy z konkretnymi scenami, które blokują Cię w dalszym pisaniu

Anna Olszewska

Z wykształcenia jestem prawniczką, z zamiłowania pisarką. Do tej pory wydałam pięć powieści. Doświadczenie prawnicze zdobywałam obsługując przez wiele lat podmioty kultury, więc na temat umów licencyjnych wiem wszystko. Jako autorka wydająca książki w kilku wydawnictwach wiem, które zapisy mogą przyprawić Cię o ból głowy, gdy coś pójdzie nie tak. W ramach prowadzonej kancelarii udzielę Tobie niezbędnego wsparcia, abyś mógł(a) zająć się pracą nad powieścią, zamiast ślęczeć nad przepisami prawnymi.

Tematy, w których chętnie udzielę Tobie pomocy:

 • przedyskutuję z Tobą propozycję wydawniczą, którą otrzymałeś i przeanalizujemy ją wspólnie punkt po punkcie, tak, abyś doskonale rozumiał wszystkie zapisy oraz ich konsekwencje
 • skonkretyzuję w zapisy umowy sprawy, które chciał(a)byś w niej zawrzeć. Podpowiem Ci również, dlaczego pewne zapisy powinny się znaleźć w umowie z wydawcą
 • pochylimy się nad wątkami prawniczymi w twojej powieści. Mogę podpowiedzieć Tobie jak wygląda rozprawa, aresztowanie, czy przesłuchanie bohatera. Przybliżę Ci przepisy, jeżeli będą potrzebne do rozwiązania wątków w twojej powieści, tak aby akcja nie była oderwana od rzeczywistości.

Anna Olszewska

Pisarka, prawniczka

od 225 PLN / 60 min

Michał Golubiński

Z wykształcenia jestem genetykiem prowadzącym swoje badania w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach doktoratu. Specjalizuje się w tematyce kopalnego DNA oraz wykorzystania badań genetycznych na potrzeby genealogii. Jestem także jednym z najaktywniejszych wolontariuszy zajmujących się indeksacją źródeł genealogicznych (blisko 350 tysięcy wykonanych indeksów osobowych z akt metrykalnych od XVI do XX wieku). W przeszłości pełniłem również funkcję członka Zarządu oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. 

Z przyjemnością pomogę Ci:

 • rozpocząć poszukiwania genealogiczne
 • wyznaczyć kolejne kierunki prowadzonych poszukiwań genealogicznych, w tym pomoc w dotarciu do ksiąg metrykalnych i innych źródeł genealogicznych
 • przeanalizować zebrany materiału genealogicznego
 • w zakresie tłumaczenia/odczytania dokumentów
 • w opracowaniu załączników – mapy, wykresy drzewa genealogicznego itd.
 • w wyborze odpowiedniego testu genetycznego na potrzeby genealogii genetycznej oraz pomoc w analizie wyników i ich zrozumieniu
Michal Golubinski

Michał Golubiński

Genetyk, geneaolog, historyk

od 225 PLN / 60 min

Marcin Mańczak

Od blisko dwudziestu lat jestem policjantem. W swojej karierze pracowałem w patrolu prewencji, w wydziale dochodzeniowo – śledczym, a od 15 lat realizuje się jako technik kryminalistyki. Obecnie jestem wykładowcą w Szkole Policji w Pile. Pasjonują mnie nietypowe ślady kryminalistyczne, fotografie oraz nowości techniczne w kryminalistyce. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Prowadziłem liczne warsztaty kryminalistyczne dla pisarzy oraz w ramach festiwalu kryminału “Kryminalna Piła”. Udzielam konsultacji wielu obecnym autorom kryminałów oraz debiutantom.

Z przyjemnością pomogę Ci:

 • określić jakie ślady kryminalistyczne mogły wystąpić na miejscu zdarzenia
 • wyjaśnić, jaka jest specyfika wszelkiego rodzaju śladów kryminalistycznych i jakie są mechanizmy ich powstawania
 • opowiedzieć, jaki jest sposób działania różnego rodzaju sprawców na miejscach zdarzeń
 • objaśnić, co dalej dzieje się z zabezpieczonymi śladami i co na podstawie takich wyników można ustalić
 • wytłumaczyć, co robi się w ramach prowadzonego dochodzenia lub śledztwa
 • wyjaśnić, jakie są kompetencje poszczególnych uczestników oględzin różnych miejsc zdarzeń i kto, o czym decyduje
 • odpowiedzieć na wszelkie inne pytania związane z kryminalistyką, przestępstwami, pracą policjantów, a w szczególności technika kryminalistyki

Marcin Mańczak

Technik kryminalny, policjant, wykładowca

od 225 PLN / 60 min
Anna Rozenberg pisarka

Anna Rozenberg

Pisarka, redaktorka

od 225 PLN / 60 min

Anna Rozenberg

Jestem zdobywczynią najważniejszych polskich kryminalnych nagród literackich, w tym Nagrody Kryminalnej Piły za Najlepszą Polską Powieść Kryminalną – „Punkty Zapalne” oraz  Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału za debiut pt. „Maski pośmiertne”. Zostałam nominowana do nagrody Kryminalny Debiut Roku za powieść „Maski pośmiertne”. Moje opowiadania ukazały się w antologiach: Czas zbrodni, Nikomu się nie śniło, Zimno Zimniej Zbrodnia czy Utopay.
W 2022 roku ukazał się mój thriller kryminalny „Zawsze będziesz winna”.
Od kilku lat prowadzę portal redakcje.com.pl, na którym pomagam młodym twórcom szlifować ich teksty. Kilka z nich trafiło na księgarskie półki.

Chętnie pomogę Ci:

 • opracować konstrukcję bohatera w sytuacji, gdy widzisz kilka dróg i każda wydaje się świetna, lub niedostatecznie dobra
 • osiągnąć spójność fabularną wtedy, kiedy masz wątpliwości, czy wszystko co ma się wydarzyć w Twojej powieści ma sens i spina się w całość
 • ocenię Twój tekst pod kątem merytorycznym zawsze wtedy, gdy dopadną cię wątpliwości. Możesz liczyć na mój szczery feedback, podpowiem też, co zmienić, jeśli będziesz czuć się zagubiony(a).

Magda Stachula

Jestem autorką thrillerów psychologicznych, prekursorką gatunku domestic noir w Polsce, absolwentką judaistyki na UJ. Mój thriller „Idealna” zdobył status bestsellera i wydano go już w Czechach i we Włoszech. Zależy mi, aby moje książki charakteryzowały się intrygującymi bohaterami i misterną fabułą. Do tej pory wydałam kilka thrillerów domestic noir: „Trzecia”, „W pułapce”, „Strach, który powraca”, „Oszukana”, “Odnaleziona”, „Oskarżona”, „Nieobliczalna”.
W 2022 roku ukazała się moja pierwsza seria kryminalna, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami: „Gdzie jest Emma?”, „Stalker”, „Rozgrywka”. Prowadzę profil na FB i konto na Instagramie (@magdastachula), wraz z mężem i dwoma synami mieszkam w Krakowie i pełnoetatowo pracuję nad kolejnymi książkami.

Z przyjemnością pomogę Ci:

 •  w stworzeniu wiarygodnej sylwetki bohatera,
 • dopiąć fabułę, sprawić by książka trzymała w napięciu, odpowiednio dopasować momenty zwrotne w historii i dopracować zaskakujące zakończenie,
 • z zagadnieniami z zakresu wiarygodności fabularnej w kwestiach związanych z judaizmem (sztuka, kultura, historia, filozofia, religia).

Magda Stachula

Autorka thrillerów psychologicznych, prekursorka gatunku domestic noir w Polsce, absolwentka judaistyki na UJ

od 225 PLN / 60 min