Praca nad Talentem

Pierwszy poziom Akademii Kuźni Bestsellerów

Przez wiele lat pisałam powieści intuicyjnie, zbierając wiedzę o tekście na podstawie swoich błędów i sukcesów. Kurs, który Ci proponuję, to petarda, sztos, zbierający wiedzę moich doświadczeń. Pomoże Ci szybko znaleźć się w miejscu, do którego docierałam latami.

Podczas kursu otrzymasz nie tylko moją opiekę i kreatywne dyskusje z grupą, ale przede wszystkim dostaniesz narzędzia, które pomogą Ci zaplanować i rozpocząć pisanie tekstu. Zrobimy burzę mózgów nad Twoimi pomysłami. W dobrej, kreatywnej atmosferze przeprowadzę Cię przez trudności podstaw pisania, przekazując wiedzę o tym, co najważniejsze by Twój tekst miał szansę stać się w przyszłości bestsellerem.

Terminy spotkań:​

08.01, 15.01, 22.01, 29.01 - poniedziałki godz. 18.30

Grupa 8-10 osób

Regulamin kursu znajdziesz tutaj.

Cena regularna

780 PLN
 • Start kursu uzależniony od zebrania min. 8 uczestników

Dlaczego "Praca nad Talentem"?

Pomysł

Z wszystkich Twoich pomysłów na książkę wybierzemy ten, który ma największy potencjał i będziemy go rozwijać.

Konfrontacja

Będziesz mieć okazję skonfrontować swoje teksty z innymi autorami. Nic tak nie pobudza kreatywności, jak burza mózgów!

Narzędzia

Otrzymasz podstawowe narzędzia do pracy nad tekstem, z których korzystają najlepsi. Pisania można się nauczyć.

Praktyka

Na kursie dużo piszemy! Poprzez liczne, kreatywne ćwiczenia pomagamy złamać twórczy impas oraz obawę przed oceną innych

Poruszane tematy

Program kursu powstał w oparciu o moje wieloletnie doświadczenie, jako pisarki oraz nauczycielki. Zapewniam Cię, że nie znajdziesz podobnego kursu w żadnej innej szkole.

 • - Dowiesz się, jak podejść do pomysłu, żeby wydobyć z niego to, co wartościowe.
 • - Będziesz potrafił(a) zbudować mocny świat Twojej powieści.
 • - Stworzysz bohatera Twojej powieści tak, by czytelnik chciał z nim wyruszyć w podróż.
 • - Poznasz 3 sposoby budowania fabuły. Będziesz wiedział(a), co jest najważniejsze w konstrukcji tekstu.
 • - Nauczysz się, jak napisać początek i środek swojej historii.
 • - Dowiesz się, jak stworzyć doskonały plot twist dla Twojej opowieści
 • - Zrozumiesz, co to jest scena i w jaki sposób napisać ją tak, by była idealna.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją pisarską drogę. Piszą "do szuflady", lub jeszcze nic nie napisali, ale jest to ich wielkie marzenie. Czytają dużo książek i mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię.​

Dla początkujących autorów, którzy piszą intuicyjnie, są na początku drogi i dopiero tworzą swoich bohaterów. Nie wiedzą, jak ubrać w słowa to, co chcą opisać i potrzebują wskazówek oraz narzędzi.

Dla tych, którzy postawili pierwsze kroki w świecie pisarskim i być może wygrali kilka konkursów literackich, ale nie potrafią stworzyć dłuższej formy, niż opowiadanie, czy rozdział.

To nie jest kurs skierowany dla pisarzy, którzy już debiutowali lub kończyli inne, liczne kursy pisarskie. Pewne zagadnienia mogą nadal być dla nich interesujące, ale nie na tyle, by uczestniczyć w lekcjach.

O prowadzącej

Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, z zamiłowania pisarką. Napisałam piętnaście powieści. Byłam dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymałam nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia. W 2016 roku odebrałam grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.
W 2015 zadebiutowałam jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymałam prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez International Youth Library. Trzy moje książki zostały uznane przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne za pomocne w terapiach. Obszerne fragmenty „5 sekund do Io” znalazły się w podręczniku do języka polskiego dla klasy VII.
Przez ostatnie pięć lat prowadziłam kursy pisania w Maszynie do Pisania oraz pracowałam indywidualnie z autorami, którym pomagałam przełamać barierę twórczą. Poznałam setki osób, których łączyła miłość do literatury i jedno marzenie: napisać i wydać bestseller. W nauczaniu najbardziej lubię odkrywać nowe historie i pokazywać studentom ich mocne strony. Czy wierzę w magię słów? Oczywiście. Ale równie mocno wierzę w to, że pisania można i należy się uczyć

Małgorzata Warda

Pisarka

Urodziłeś(aś) się z talentem i wierzę, że masz głowę pełną nieoszlifowanych, świetnych pomysłów. Pomogę Ci stworzyć z nich znakomity tekst literacki.

FAQ

Kurs ma formę czterech spotkań online. Kontaktuje się z uczestnikami mailowo przesyłając im link do platformy szkoleniowej. Szkolenie odbywa się “na żywo”. Każde ze spotkań trwa około 3 godzin zegarowych (wliczając przerwę) podczas, których wykonuje się ćwiczenia pisarskie. W każdej chwili kursu możesz mi zadać pytanie i liczyć na moje wsparcie.

Program tego kursu powstał, między innymi, dla takich osób, jak Ty. Podczas “Pracy nad Talentem” pomogę Tobie rozwinąć pisarską pasję i dam narzędzia abyś potrafił(a) samodzielnie pracować nad fabułą swojej książki.

Jest to możliwe. Niektórzy kończą swoją przygodę z nauką pisania właśnie na tym etapie i skupiają się na samodzielnej pracy. Chociaż niewykluczone, że będziesz miał(a) ochotę zagłębiać tajniki pisania na innych kursach Kuźni Bestsellerów. Do czego oczywiście serdecznie Cię zachęcam!

Jeśli nie wiesz czym jest scena, zwrot akcji, trudnośc sprawia Ci rozpisanie fabuły swojej książki to jak najbardziej jest kurs dla Ciebie. Poza tym, że nauczysz się o podstawach pisania staniesz się również uważniejszym Czytelnikiem i odbiorcą wszelkich historii (literackich lub filmowych). Poznasz bowiem pewne uniwersalne narzędzia, którymi od lat posługują się twórcy hitów książkowych i kinowych. 

Wszystkie nasze zajęcia odbywają się w miłej, serdeczniej atmosferze i chociaż zachęcam przyszłych autorów do dzielenia się swoją twórczością to nigdy nikogo do niczego nie zmuszam. Najważniejszy jest dla mnie komfort moich studentów. Jeśli czytanie własnych tekstów jest dla Ciebie wyjątkowo stresujące powiedz mi o tym przed zajęciami. Zrobię wszystko, żebyś czuł(a) się dobrze!

Nie martw się, skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Poniżej znajdziesz regulamin, w którym ujęliśmy najważniejsze informacje dotyczące naszych kursów m.in. sposób rezerwacji miejsc, płatności, kwestii technicznych. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@kuzniabestsellerow.pl

 1. Uczestnikiem naszych kursów może zostać każda osoba, która jest zmotywowana do pracy nad swoim warsztatem pisarskim. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, czy piszesz od miesiąca czy od 50 lat.
 2. Kursy online odbywają się w grupach od 8 do 10 osób. Ta liczba uczestników gwarantuje optymalny poziom pracy nad tekstami.
 3. Aby dbać o jakość pracy i komfort uczestników możemy wymagać od Ciebie krótkiego testu Twojego poziomu pisarskiego, tak aby dobrać dla Ciebie odpowiednią grupę.
 4. Kursy stacjonarne mogą cechować się większą liczbą uczestników, ale spokojnie dalej zadbamy o komfort pracy i odpowiednią jakość.
 5. Nauczyciel w trakcie kursu nie pisze za uczestnika. Wierzymy, że musisz pisać, żeby rozwijać swój warsztat, dlatego w trakcie kursów zetkniesz się z ćwiczeniami, które będą od Ciebie wymagały pisania.
 6.  Nasi prowadzący to doświadczeni nauczyciele. Podczas zajęć każdy jest równy, nie oceniamy. Nauczyciele kładą duży nacisk na to, aby uwagi dotyczące Twoich tekstów były konstruktywne, tak abyś mógł(a) je zastosować i rozwinąć swoje umiejętność. Pamiętaj, uczestnik sam decyduje w trakcie zajęć, czy chce podzielić się swoimi tekstami zresztą grupy. To Twój wybór – chcesz spokojnie pracować i słuchać – nie ma problemu; chcesz poznać opinię innych o Twoim tekście – również będzie to możliwe.
 7. Każdy kurs to autorski program naszych prowadzących. Włożyli w niego swoje doświadczenie, tak by w jak najlepszym stopniu wspomóc Twój rozwój jako pisarza/ki. Materiały udostępniane w trakcie kursów są własnością prowadzących i nie mogą być wykorzystywane bez naszej zgody. W przypadku, gdy chciał/abyś użyć materiału poza zajęciami musisz uzyskać naszą zgodę. W takim przypadku opisz do jakich celów oraz które materiały chciał/abyś użyć na kontakt@kuzniabestsellerow.pl
 8. Pamiętaj, że nie dajemy gwarancji zrealizowania/wydania książki/tekstu etc. po zakończeniu kursu – to zależy od Twojej późniejszej pracy, zaangażowania i talentu. Damy ci jednak wiele narzędzi, abyś mógł go rozwijać.
 9. Jeżeli jesteś zainteresowany danym kursem, ale akurat nie prowadzimy zapisów do konkretnych grup nic straconego – zapisz się na listę oczekujących – poinformujemy Cię jak tylko zbierze się wystarczająca grupa chętnych.
 10. Kurs online obywa się poprzez przez narzędzie do wideokonferencji „Zoom”. Czas trwania zajęć oraz terminy spotkań są opisane na stronie danego kursu.
 11.  Do udziału w kursach online konieczne potrzebujesz:
  • posiadanie aktywnego adresu e-mail
  • dostęp do Internetu
  • standardowy system operacyjny
  • standardowa przeglądarka internetowa
  • kamerkę internetową
  • mikrofon
 12. Kursy odbywają się w z góry ustalonych terminach. Prowadzący kurs może zmienić termin danego spotkania najpóźniej 2 tygodnie przed terminem spotkania. Staramy się tego nie robić, ale taka sytuacja może mieć miejsce w wyjątkowych przypadkach. Wówczas poinformujemy Cię o tym mailowo i dostosujemy nowy termin do oczekiwań uczestników.
 13. Zajęcia podczas kursów nie są nagrywane.
 14. Grupa kursowa (kurs online) to 8-10 osób. Bardzo ważna jest dynamika zajęć dlatego nie ma możliwości odrobienia ich w innej grupie. Możesz otrzymać nagranie (patrz punkt wyżej) lub umówić się na indywidualną lekcje z nauczycielem, podczas której nadrobisz materiał za dodatkowa opłatą (skontaktuj się w tym celu z nauczycielem).
 15. Na każde nasze zajęcia mają wstęp inni nauczyciele Kuźni Bestsellerów. Nie będą oni jednak pisać ćwiczeń ani zakłócać zajęć. Chyba, że grupa nie będzie miała nic przeciwko – wówczas mogą stać się aktywnym uczestnikiem kursu. Dzięki temu nauczyciele mogą uczyć się od siebie nawzajem i czerpać przyjemność z uczestnictwa w lekcji. Pisanie to ciągły rozwój. My to rozumiemy i chcemy, żebyś i Ty się o tym przekonał/a. Najlepsi uczą się całe życie.
 16. Nie ma możliwości przepisania się do innej aktywnej grupy w trakcie kursu.
 17. W przypadku rezerwacji miejsca na kursie prosimy o dokonanie zadatku na konto

  NUMER KONTA 24114020040000330283127555
  MAŁGORZATA WARDA KUŹNIA BESTSELLERÓW
  UL. PORĘBSKIEGO 6c/2 GDYNIA 81-185
  REGON 523826100, NIP 9581224638

  w ciągu 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia chęci rezerwacji (otrzymasz od nas mail z informacjami)

 18. Wpłata zadatku jest równoznaczna z gwarancją miejsca na kursie.
 19. Pozostała kwota należna za kurs powinna zostać opłacona najpóźniej 10 dni przed startem kursu.
 20. W przypadku braku płatności rezerwujemy prawo do umieszczenia kolejnej osoby na Twoim miejscu a zadatek przepada.
 21. Możesz zrezygnować z udziału w kursie:
  • Do 10 dni przed startem – zwrócimy Ci środki, które zapłaciłe(a)ś
  • Od 10 do 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś możesz wykorzystać na dowolny inny kurs w Kuźni Bestsellerów
  • Krócej niż 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś nie zostaną zwrócone.

Chcesz podarować kurs?

Jeśli masz w bliskim otoczeniu osobę, która kiedykolwiek wypowiedziała zdanie: “Chciał(a)bym napisać kiedyś książkę”. Nasz kurs “Praca nad Talentem” będzie prawdopodobnie najlepszym (a na pewno najbardziej oryginalnym!) prezentem, jaki dostała w życiu.  

Możesz zarezerwować miejsce na kursie dla kogoś bliskiego, a my wyślemy Ci piękny voucher, który będziesz mógł wydrukować i wręczyć.