Kurs - thriller kryminalny

Witam Cię w miejscu, gdzie spotykają się dwa światy – thrillera i kryminału. Absolutnej nowości na rynku wydawniczym! Założę się, że każdy z gatunków, rozpatrywany osobno jest Tobie doskonale znany, ale połączone tworzą coś nieoczywistego i zastanawiasz się czy potrafił(a)byś się w nich odnaleźć.
Niby wiesz, że popularne „thrill”, czyli dreszcze są niczym innym, jak umiejętnym nadbudowaniem emocji wokół Twojej historii. Ale, jak rozpisać wokół nich interesującą fabułę? Jak wpleść kryminalną zagadkę? Czy wystarczy podłożyć trupa thrillerowi?
Podczas czterech spotkań nauczę Cię wszystkiego, do czego sama dochodziłam o wiele dłużej. Wierzę, że po kursie będziesz potrafił(a) krytycznie spojrzeć na swój tekst przez soczewkę praktycznej wiedzy. A potem sięgniesz po nią za każdym razem, kiedy opowiadana historia odmówi współpracy.

Kurs pisania thrillera

Terminy spotkań

29.09, 06.10, 13.10, 20.10 godz. 18.30

Grupa 8-10 osób

Regulamin kursu znajdziesz tutaj.

Cena

1090 PLN
Countdown Expired!

...nie zwlekaj

Dlaczego na granicy światów?

Konfrontacja

Zweryfikujesz swoje pomysły, dzięki czemu ostateczna wersja Twojej historii nabierze nowej, lepszej optyki.

Inspiracja

Kurs to nie jednostronny wykład o rzemiośle, ale twórcze podejście, wzajemne napędzanie się.

Wiedza

Dowiesz się, dlaczego proza gatunkowa jest taka popularna, a także o jej pojemności i szarych strefach.

Ćwiczenia

Podczas kursu będziesz miał(a) okazję wykonywać ćwiczenia, które otworzą Cię na nowy gatunek.

Poruszane tematy

Program kursu powstał w oparciu o moje doświadczenie, jako pisarki oraz redaktorki współpracującej z innymi autorami. Zapewniam Cię, że nie znajdziesz podobnego kursu w żadnej innej szkole.

 • - Poznasz cechy wspólne kryminału i thrillera, a także związki frazeologiczne i zabiegi stylistyczne typowe dla konkretnej prozy gatunkowej.
 • - Nauczysz się, jak budować niezawodną konstrukcję fabuły oraz napięcie.
 • - Poruszę temat osi czasu, która jest różna dla obu gatunków, a także zabiegu planów czasowych i ich celach.
 • - Zrozumiesz, jak stworzyć bohatera, którego pokochają czytelnicy. Opowiem między innymi o konflikcie, jako osi tworzenia postaci.
 • - Poznasz również sztukę pisania dialogów – nie tylko jako siłę napędową akcji, ale również sposób zróżnicowania bohaterów.
 • - Opowiem o uniwersalnych cechach bestsellera i dlaczego nie zawsze się sprawdzają, gładko przechodząc do konstrukcji językowych.
 • - Nauczę Cię sposobów budowania narracji oraz zabiegów stylistycznych niezbędnych przy tworzeniu gatunkowych form literackich. Poznasz fabularne triki, które przykuwają uwagę czytelnika.
 • - Omówimy też kwestie praktyczne: czyli jakich super mocy użyć, by wydać książkę.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla tych, którzy przeszli już kilka kursów, mają wiedzę, jednak utknęli w którymś momencie swojej historii i potrzebują wsparcia w tym konkretnym gatunku.

Dla początkujących autorów kryminałów i thrillerów, którzy piszą intuicyjnie, są na początku drogi i dopiero tworzą swoich bohaterów. Potrzebują wskazówek i rad.

Dla autorów, którzy wydali już książkę, ale chcą spróbować sił w nowym gatunku literackim. Chcą zweryfikować swoje pomysły oraz szlifować warsztat pisarski.

Dla osób, które uwielbiają czytać thrillery kryminalne. Nie mają jeszcze w planach fabuły swojej książki, ale pisanie to ich pasja i wielkie marzenie. Czas je spełnić!

O prowadzącej

Pochodzę z Częstochowy, jednak od 2011 roku mieszkam w Wielkiej Brytanii i to ona zainspirowała mnie literacko. Bohaterowie moich książek albo mieszkają w Anglii albo mają z nimi bliskie relacje.
Jestem zdobywczynią najważniejszych polskich kryminalnych nagród literackich, w tym Nagrody Kryminalnej Piły za Najlepszą Polską Powieść Kryminalną – „Punkty Zapalne” oraz  Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału za debiut pt. „Maski pośmiertne”. Zostałam nominowana do nagrody Kryminalny Debiut Roku za powieść „Maski pośmiertne”. Moje opowiadania ukazały się w antologiach: Czas zbrodni, Nikomu się nie śniło, Zimno Zimniej Zbrodnia czy Utopay.
W 2022 roku ukazał się mój thriller kryminalny „Zawsze będziesz winna”. Uważam, że w Polsce jest to wciąż nieodkryta forma literacka i chciałabym podzielić się z moimi studentami wiedzą o tym, jakimi rządzi się prawami.
Lubię pracę z innymi pisarzami. Od kilku lat prowadzę portal redakcje.com.pl, na którym pomagam młodym twórcom szlifować ich teksty. Kilka z nich trafiło na księgarskie półki.
Podczas kursów najmocniej cenię sobie różnorodność, jako wartość najbardziej twórczą, myślogenną. Jedyne, czego mogłabym oczekiwać od Ciebie to otwartość i głód wiedzy.

Anna Rozenberg

Pisarka, redaktorka

“Kurs jest dla osób, które mają już wszystkie pióra w skrzydłach, ale z wielu przyczyn jeszcze nie mogą ich w pełni rozwinąć”.

5/5
Nie oddam powieści wydawcy, zanim nie przeczyta jej Anna Rozenberg. Skorzystaj z jej wiedzy i doświadczenia.
Robert Małecki
Pisarz
5/5
Jeśli miałbym w trzech słowach opisać współpracę z Anią, określiłbym ją mianem konkretnej, szybkiej i szczerej.
Marcin Dudziński
Pisarz
5/5
Dostałem więcej niż oczekiwałem. Uwagi dotyczące fabuły i stylu mojego opowiadania były trafne i przenikliwe.
Lech Baczyński
Pisarz
5/5
Jeśli nie boisz się prawdy i potrzebujesz bratniej duszy, to dobrze trafiłeś. Z czystym sercem polecam!
Weronika Śmieja
Kursantka Ani

FAQ

Kurs ma formę czterech spotkań online. Kontaktuje się z uczestnikami mailowo przesyłając im link do platformy szkoleniowej. Szkolenie odbywa się “na żywo”. Każde ze spotkań trwa około 3 godzin zegarowych podczas, których wykonuje się ćwiczenia pisarskie. W każdej chwili kursu możesz mi zadać pytanie i liczyć na moje wsparcie.

Jeśli interesujesz się kryminałem oraz thrillerami jest to kurs, z którego wyciągniesz najwięcej cennych informacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyś dołączył(a) do naszej grupy w celu sprawdzenia tego, jak czujesz się w nowym gatunku.

Otrzymasz odpowiednie narzędzia, aby samemu rozpocząć lub kontynuować pracę nad powieścią. Być może zakończysz edukację na tym poziomie, ale niewykluczone, że zechcesz kontynuować naukę na innych kursach w Kuźni Bestsellerów.

Wszystkie nasze zajęcia odbywają się w miłej, serdeczniej atmosferze i chociaż zachęcam przyszłych autorów do dzielenia się swoją twórczością to nigdy nikogo do niczego nie zmuszam. Najważniejszy jest dla mnie komfort moich studentów. Jeśli czytanie własnych tekstów jest dla Ciebie wyjątkowo stresujące powiedz mi o tym przed zajęciami. Zrobię wszystko, żebyś czuł(a) się dobrze!

Nie martw się, udostępnię Ci nagranie z lekcji, żebyś mógł(a) nadrobić zaległości.

Poniżej znajdziesz regulamin, w którym ujęliśmy najważniejsze informacje dotyczące naszych kursów m.in. sposób rezerwacji miejsc, płatności, kwestii technicznych. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@kuzniabestsellerow.pl

 1. Uczestnikiem naszych kursów może zostać każda osoba, która jest zmotywowana do pracy nad swoim warsztatem pisarskim. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, czy piszesz od miesiąca czy od 50 lat.
 2. Kursy online odbywają się w grupach od 8 do 10 osób. Ta liczba uczestników gwarantuje optymalny poziom pracy nad tekstami.
 3. Aby dbać o jakość pracy i komfort uczestników możemy wymagać od Ciebie krótkiego testu Twojego poziomu pisarskiego, tak aby dobrać dla Ciebie odpowiednią grupę.
 4. Kursy stacjonarne mogą cechować się większą liczbą uczestników, ale spokojnie dalej zadbamy o komfort pracy i odpowiednią jakość.
 5. Nauczyciel w trakcie kursu nie pisze za uczestnika. Wierzymy, że musisz pisać, żeby rozwijać swój warsztat, dlatego w trakcie kursów zetkniesz się z ćwiczeniami, które będą od Ciebie wymagały pisania.
 6.  Nasi prowadzący to doświadczeni nauczyciele. Podczas zajęć każdy jest równy, nie oceniamy. Nauczyciele kładą duży nacisk na to, aby uwagi dotyczące Twoich tekstów były konstruktywne, tak abyś mógł(a) je zastosować i rozwinąć swoje umiejętność. Pamiętaj, uczestnik sam decyduje w trakcie zajęć, czy chce podzielić się swoimi tekstami zresztą grupy. To Twój wybór – chcesz spokojnie pracować i słuchać – nie ma problemu; chcesz poznać opinię innych o Twoim tekście – również będzie to możliwe.
 7. Każdy kurs to autorski program naszych prowadzących. Włożyli w niego swoje doświadczenie, tak by w jak najlepszym stopniu wspomóc Twój rozwój jako pisarza/ki. Materiały udostępniane w trakcie kursów są własnością prowadzących i nie mogą być wykorzystywane bez naszej zgody. W przypadku, gdy chciał/abyś użyć materiału poza zajęciami musisz uzyskać naszą zgodę. W takim przypadku opisz do jakich celów oraz które materiały chciał/abyś użyć na kontakt@kuzniabestsellerow.pl
 8. Pamiętaj, że nie dajemy gwarancji zrealizowania/wydania książki/tekstu etc. po zakończeniu kursu – to zależy od Twojej późniejszej pracy, zaangażowania i talentu. Damy ci jednak wiele narzędzi, abyś mógł go rozwijać.
 9. Jeżeli jesteś zainteresowany danym kursem, ale akurat nie prowadzimy zapisów do konkretnych grup nic straconego – zapisz się na listę oczekujących – poinformujemy Cię jak tylko zbierze się wystarczająca grupa chętnych.
 10. Kurs online obywa się poprzez przez narzędzie do wideokonferencji „Zoom”. Czas trwania zajęć oraz terminy spotkań są opisane na stronie danego kursu.
 11.  Do udziału w kursach online konieczne potrzebujesz:
  • posiadanie aktywnego adresu e-mail
  • dostęp do Internetu
  • standardowy system operacyjny
  • standardowa przeglądarka internetowa
  • kamerkę internetową
  • mikrofon
 12. Kursy odbywają się w z góry ustalonych terminach. Prowadzący kurs może zmienić termin danego spotkania najpóźniej 2 tygodnie przed terminem spotkania. Staramy się tego nie robić, ale taka sytuacja może mieć miejsce w wyjątkowych przypadkach. Wówczas poinformujemy Cię o tym mailowo i dostosujemy nowy termin do oczekiwań uczestników.
 13. Zajęcia podczas kursów nie są nagrywane.
 14. Grupa kursowa (kurs online) to 8-10 osób. Bardzo ważna jest dynamika zajęć dlatego nie ma możliwości odrobienia ich w innej grupie. Możesz otrzymać nagranie (patrz punkt wyżej) lub umówić się na indywidualną lekcje z nauczycielem, podczas której nadrobisz materiał za dodatkowa opłatą (skontaktuj się w tym celu z nauczycielem).
 15. Na każde nasze zajęcia mają wstęp inni nauczyciele Kuźni Bestsellerów. Nie będą oni jednak pisać ćwiczeń ani zakłócać zajęć. Chyba, że grupa nie będzie miała nic przeciwko – wówczas mogą stać się aktywnym uczestnikiem kursu. Dzięki temu nauczyciele mogą uczyć się od siebie nawzajem i czerpać przyjemność z uczestnictwa w lekcji. Pisanie to ciągły rozwój. My to rozumiemy i chcemy, żebyś i Ty się o tym przekonał/a. Najlepsi uczą się całe życie.
 16. Nie ma możliwości przepisania się do innej aktywnej grupy w trakcie kursu.
 17. W przypadku rezerwacji miejsca na kursie prosimy o dokonanie zadatku na konto

  NUMER KONTA 24114020040000330283127555
  MAŁGORZATA WARDA KUŹNIA BESTSELLERÓW
  UL. PORĘBSKIEGO 6c/2 GDYNIA 81-185
  REGON 523826100, NIP 9581224638

  w ciągu 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia chęci rezerwacji (otrzymasz od nas mail z informacjami)

 18. Wpłata zadatku jest równoznaczna z gwarancją miejsca na kursie.
 19. Pozostała kwota należna za kurs powinna zostać opłacona najpóźniej 10 dni przed startem kursu.
 20. W przypadku braku płatności rezerwujemy prawo do umieszczenia kolejnej osoby na Twoim miejscu a zadatek przepada.
 21. Możesz zrezygnować z udziału w kursie:
  • Do 10 dni przed startem – zwrócimy Ci środki, które zapłaciłe(a)ś
  • Od 10 do 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś możesz wykorzystać na dowolny inny kurs w Kuźni Bestsellerów
  • Krócej niż 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś nie zostaną zwrócone.

Chcesz wziąć udział wspólnie ze znajomymi?

Być może masz wokół siebie inne osoby piszące. Wysyłacie sobie fragmenty swoich tekstów, wspieracie się wzajemnie i dyskutujecie o pomysłach na powieści. Jeśli na którymś etapie Waszej pracy uznacie, że temat jednego z naszych kursów mógłby Wam pomóc możemy zorganizować go specjalnie dla Was.

Wystarczy, że:

– Zbierzecie grupę min. 8 osób

– Napiszcie do nas maila i zasugerujcie termin.

Proste? Ponieważ lubimy sprawiać Wam przyjemność w tym wypadku 9 osoba z Waszej grupy otrzyma kurs gratis.