Kurs pisania - Domestic Noir

Zło nigdy nie było bliżej, czai się w domu, w rodzinnych tajemnicach i niewypowiedzianych pragnieniach. Pewnego dnia, coś co sprawiało wrażenie idealnego, pęka.

Bohaterkami domestic noir są kobiety, ich oprawca jest blisko, często to partner, członek rodziny, najlepszy przyjaciel, ktoś komu ufa, a zdecydowanie nie powinna. To opowieści o zdradzie, zemście, zazdrości, które często prowadzą do zbrodni. Przemoc, obsesja i kłamstwa są siłą napędową domestic noir. A najbardziej przerażające w tych historiach jest to, że mogły przydarzyć się tobie.

Książki z nurtu domestic noir od wielu lat biją rekordy popularności na świecie i w Polsce. Autorzy prześcigają się w coraz oryginalniejszych pomysłach na fabułę i bohaterów, ale tylko nieliczne powieści mają szansę zostać Bestsellerami. Składa się na to wiele czynników, o których chętnie opowiem.

Zapraszam na kurs,

Magda Stachula.

Terminy spotkań

Terminy kursu: 3, 10, 17 lutego oraz 9 marca w godzinach: 9:00 - 12:30

Grupa 8-10 osób

Regulamin kursu znajdziesz tutaj.

Cena kursu

1190 PLN

Dlaczego Domestic Noir?

wiedza

Otrzymasz unikatową wiedzę od prowadzącej, która jest pionierką nurtu domestic noir w Polsce.

Inspiracja

Kurs to nie jednostronny wykład o rzemiośle, ale twórcze podejście, wzajemne napędzanie się.

Konfrontacja

Zweryfikujesz swoje pomysły, dzięki czemu ostateczna wersja Twojej historii nabierze nowej, lepszej optyki.

Ćwiczenia

Podczas kursu będziesz miał(a) okazję wykonywać ćwiczenia, które mogą przerodzić się w książkę.

Poruszane tematy

Program kursu powstał w oparciu o moje doświadczenie, jako pisarki. Zapewniam Cię, że nie znajdziesz podobnego kursu w żadnej innej szkole.

 • - Być jak B.A.Paris i G.Flynn? Ze mną poznasz sekret sukcesów autorek światowych bestsellerów domestic noir.
 • - Nauczysz się, jakie są filary dobrego domestic noir i tematy, wokół których warto budować fabułę.
 • - Dowiesz się, dlaczego domestic noir cieszy się niesłabnącą popularnością. Co stoi za sukcesem autorów piszących w tym nurcie? (Przeanalizuję przykłady znanych autorów m.in. Gillian Flynn, B.A.Paris oraz podzielę się moimi doświadczeniami).
 • - Zrozumiesz, czego unikać w tym gatunku. Opiszę najczęstsze błędy, które sprawiają, że książki domestic noir zbierają słabe opinie.
 • - Opowiem Ci, kim jest bohaterka domestic noir oraz jak sprawić by była wiarygodna. Dowiesz się również, jak skonstruować idealnego antagonistę.
 • - Dowiesz się, jak budować napięcie, kiedy wprowadzić twist i co powinno zawierać doskonałe zakończenie.
 • - Podpowiem też, kiedy wiemy, że tekst jest gotowy do wysłania do wydawcy, jak odpowiednio przygotować maszynopis i mail z pozycją literacką.
 • - Będziesz wykonywać ćwiczenia pisarskie. Wybierzemy z Twoich pomysłów na fabułę ten najlepszy, który będziesz mógł/mogła rozwijać w powieść.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla tych, którzy przeszli już kilka kursów, mają wiedzę, jednak utknęli w którymś momencie swojej historii i potrzebują wsparcia w tym konkretnym gatunku.

Dla początkujących autorów, którzy piszą intuicyjnie, są na początku drogi i dopiero tworzą swoich bohaterów. Potrzebują wskazówek, rad i chcą nauczyć się nowych rzeczy.

Dla autorów, którzy wydali już książkę, ale chcą spróbować sił w gatunku domestic noir. Chcą zweryfikować swoje pomysły oraz szlifować warsztat pisarski pod okiem Magdy Stachuli.

Dla osób, które uwielbiają czytać książki nurtu domestic noir. Nie mają jeszcze w planach fabuły swojej książki, ale pisanie to ich pasja i wielkie marzenie. Czas je spełnić!

O prowadzącej

Jestem autorką thrillerów psychologicznych, prekursorką gatunku domestic noir w Polsce, absolwentką judaistyki na UJ.

Mój debiut, thriller „Idealna” zdobył status bestsellera i wydano go już w Czechach i we Włoszech.

Zależy mi, aby moje książki charakteryzowały się intrygującymi bohaterami, misterną fabułą i zaskakującym zakończeniem.

Do tej pory wydałam kilka thrillerów domestic noir: „Trzecia”, „W pułapce”, „Strach, który powraca”, „Oszukana”, “Odnaleziona”, „Oskarżona”, „Nieobliczalna”.

W 2022 roku ukazała się moja pierwsza seria kryminalna, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami: „Gdzie jest Emma?”, „Stalker”, „Rozgrywka”.

Prowadzę profil na FB i konto na Instagramie (@magdastachula), wraz z mężem i dwoma synami mieszkam w Krakowie i pełnoetatowo pracuję nad kolejnymi książkami.

Magda Stachula

Pisarka

“Będziemy pracować nad Twoimi pomysłami i zrobimy wszystko, by Twoi bohaterowie intrygowali, a pomysł na książkę zachwycił najpierw Wydawców, a potem Czytelników.”

FAQ

Kurs ma formę czterech spotkań online. Kontaktuje się z uczestnikami mailowo przesyłając im link do platformy szkoleniowej. Szkolenie odbywa się “na żywo”. Każde ze spotkań trwa około 3 godzin zegarowych. Pomiędzy spotkaniami odbywa się pisarska praca zdalna, którą oceniam i omawiam na części zajęć.  W każdej chwili kursu możesz mi zadać pytanie i liczyć na moje wsparcie.

Jeśli interesujesz się  thrillerami psychologicznymi, kryminałami oraz książkami domestic noir jest to kurs, z którego wyciągniesz najwięcej cennych informacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyś dołączył(a) do naszej grupy w celu sprawdzenia tego, jak czujesz się w nowym gatunku.

Otrzymasz odpowiednie narzędzia, aby samemu rozpocząć lub kontynuować pracę nad powieścią. Być może zakończysz edukację na tym poziomie, ale niewykluczone, że zechcesz kontynuować naukę na innych kursach w Kuźni Bestsellerów.

Wszystkie nasze zajęcia odbywają się w miłej, serdeczniej atmosferze i chociaż zachęcam przyszłych autorów do dzielenia się swoją twórczością to nigdy nikogo do niczego nie zmuszam. Najważniejszy jest dla mnie komfort moich studentów. Jeśli czytanie własnych tekstów jest dla Ciebie wyjątkowo stresujące powiedz mi o tym przed zajęciami. Zrobię wszystko, żebyś czuł(a) się dobrze!

Skontaktuj się z nami, wspólnie temu zaradzimy.

Poniżej znajdziesz regulamin, w którym ujęliśmy najważniejsze informacje dotyczące naszych kursów m.in. sposób rezerwacji miejsc, płatności, kwestii technicznych. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@kuzniabestsellerow.pl

 1. Uczestnikiem naszych kursów może zostać każda osoba, która jest zmotywowana do pracy nad swoim warsztatem pisarskim. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, czy piszesz od miesiąca czy od 50 lat.
 2. Kursy online odbywają się w grupach od 8 do 10 osób. Ta liczba uczestników gwarantuje optymalny poziom pracy nad tekstami.
 3. Aby dbać o jakość pracy i komfort uczestników możemy wymagać od Ciebie krótkiego testu Twojego poziomu pisarskiego, tak aby dobrać dla Ciebie odpowiednią grupę.
 4. Kursy stacjonarne mogą cechować się większą liczbą uczestników, ale spokojnie dalej zadbamy o komfort pracy i odpowiednią jakość.
 5. Nauczyciel w trakcie kursu nie pisze za uczestnika. Wierzymy, że musisz pisać, żeby rozwijać swój warsztat, dlatego w trakcie kursów zetkniesz się z ćwiczeniami, które będą od Ciebie wymagały pisania.
 6.  Nasi prowadzący to doświadczeni nauczyciele. Podczas zajęć każdy jest równy, nie oceniamy. Nauczyciele kładą duży nacisk na to, aby uwagi dotyczące Twoich tekstów były konstruktywne, tak abyś mógł(a) je zastosować i rozwinąć swoje umiejętność. Pamiętaj, uczestnik sam decyduje w trakcie zajęć, czy chce podzielić się swoimi tekstami zresztą grupy. To Twój wybór – chcesz spokojnie pracować i słuchać – nie ma problemu; chcesz poznać opinię innych o Twoim tekście – również będzie to możliwe.
 7. Każdy kurs to autorski program naszych prowadzących. Włożyli w niego swoje doświadczenie, tak by w jak najlepszym stopniu wspomóc Twój rozwój jako pisarza/ki. Materiały udostępniane w trakcie kursów są własnością prowadzących i nie mogą być wykorzystywane bez naszej zgody. W przypadku, gdy chciał/abyś użyć materiału poza zajęciami musisz uzyskać naszą zgodę. W takim przypadku opisz do jakich celów oraz które materiały chciał/abyś użyć na kontakt@kuzniabestsellerow.pl
 8. Pamiętaj, że nie dajemy gwarancji zrealizowania/wydania książki/tekstu etc. po zakończeniu kursu – to zależy od Twojej późniejszej pracy, zaangażowania i talentu. Damy ci jednak wiele narzędzi, abyś mógł go rozwijać.
 9. Jeżeli jesteś zainteresowany danym kursem, ale akurat nie prowadzimy zapisów do konkretnych grup nic straconego – zapisz się na listę oczekujących – poinformujemy Cię jak tylko zbierze się wystarczająca grupa chętnych.
 10. Kurs online obywa się poprzez przez narzędzie do wideokonferencji „Zoom”. Czas trwania zajęć oraz terminy spotkań są opisane na stronie danego kursu.
 11.  Do udziału w kursach online konieczne potrzebujesz:
  • posiadanie aktywnego adresu e-mail
  • dostęp do Internetu
  • standardowy system operacyjny
  • standardowa przeglądarka internetowa
  • kamerkę internetową
  • mikrofon
 12. Kursy odbywają się w z góry ustalonych terminach. Prowadzący kurs może zmienić termin danego spotkania najpóźniej 2 tygodnie przed terminem spotkania. Staramy się tego nie robić, ale taka sytuacja może mieć miejsce w wyjątkowych przypadkach. Wówczas poinformujemy Cię o tym mailowo i dostosujemy nowy termin do oczekiwań uczestników.
 13. Zajęcia podczas kursów nie są nagrywane.
 14. Grupa kursowa (kurs online) to 8-10 osób. Bardzo ważna jest dynamika zajęć dlatego nie ma możliwości odrobienia ich w innej grupie. Możesz otrzymać nagranie (patrz punkt wyżej) lub umówić się na indywidualną lekcje z nauczycielem, podczas której nadrobisz materiał za dodatkowa opłatą (skontaktuj się w tym celu z nauczycielem).
 15. Na każde nasze zajęcia mają wstęp inni nauczyciele Kuźni Bestsellerów. Nie będą oni jednak pisać ćwiczeń ani zakłócać zajęć. Chyba, że grupa nie będzie miała nic przeciwko – wówczas mogą stać się aktywnym uczestnikiem kursu. Dzięki temu nauczyciele mogą uczyć się od siebie nawzajem i czerpać przyjemność z uczestnictwa w lekcji. Pisanie to ciągły rozwój. My to rozumiemy i chcemy, żebyś i Ty się o tym przekonał/a. Najlepsi uczą się całe życie.
 16. Nie ma możliwości przepisania się do innej aktywnej grupy w trakcie kursu.
 17. W przypadku rezerwacji miejsca na kursie prosimy o dokonanie zadatku na konto

  NUMER KONTA 24114020040000330283127555
  MAŁGORZATA WARDA KUŹNIA BESTSELLERÓW
  UL. PORĘBSKIEGO 6c/2 GDYNIA 81-185
  REGON 523826100, NIP 9581224638

  w ciągu 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia chęci rezerwacji (otrzymasz od nas mail z informacjami)

 18. Wpłata zadatku jest równoznaczna z gwarancją miejsca na kursie.
 19. Pozostała kwota należna za kurs powinna zostać opłacona najpóźniej 10 dni przed startem kursu.
 20. W przypadku braku płatności rezerwujemy prawo do umieszczenia kolejnej osoby na Twoim miejscu a zadatek przepada.
 21. Możesz zrezygnować z udziału w kursie:
  • Do 10 dni przed startem – zwrócimy Ci środki, które zapłaciłe(a)ś
  • Od 10 do 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś możesz wykorzystać na dowolny inny kurs w Kuźni Bestsellerów
  • Krócej niż 3 dni przed startem – środki, które zapłaciłe(a)ś nie zostaną zwrócone.

Chcesz wziąć udział wspólnie ze znajomymi?

Być może masz wokół siebie inne osoby piszące. Wysyłacie sobie fragmenty swoich tekstów, wspieracie się wzajemnie i dyskutujecie o pomysłach na powieści. Jeśli na którymś etapie Waszej pracy uznacie, że temat jednego z naszych kursów mógłby Wam pomóc możemy zorganizować go specjalnie dla Was.

Wystarczy, że:

– Zbierzecie grupę min. 8 osób

– Wypełnicie formularz lub napiszcie do nas maila i zasugerujcie termin.

Proste? Ponieważ lubimy sprawiać Wam przyjemność w tym wypadku 9 osoba z Waszej grupy otrzyma kurs gratis.

Spraw bliskiej osobie prezent

Kurs pisania w nurcie Domestic Noir to idealny prezent dla kogoś, kto marzy o napisaniu książki, kocha czytać thrillery psychologiczne i chce uczyć się od najlepszych. 

Możesz zarezerwować miejsce na kursie dla bliskiej osoby, a my wyślemy Ci piękny voucher, który możesz wydrukować i wręczyć w prezencie.