PISARSKI BOOTCAMP VOL.2

Spędź intensywny weekend na pisaniu

Warsztaty poprowadzi: Małgorzata Warda

Liczba uczestników: do 15

Kurs weekendowy, termin: 16-18 lutego  2024

Godziny: Zaczynamy w piątek o godz. 15:00,
kończymy w niedzielę około 15:00

Gdzie: Stary Tartak, 14-200 Iława

Chcę się zapisać:

Skup się na pisaniu

W założeniu “bootcamp” to rodzaj kursu, który w krótkim czasie pomaga zdobyć nowe umiejętności. Właśnie na to stawiamy na naszym jesiennym kursie wyjazdowym. Na intensywną pracę, która da Ci nowe narzędzia do pisania i planowania swojej powieści.

Nieważne czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną. W trakcie trzech dni zyskasz zupełnie nową perspektywę, umiejętności i nauczysz się panować nad przysłowiową “iskrą”.

W codziennym życiu przepełnionym obowiązkami ciężko znaleźć czas na rozwijanie pisarskiej pasji i poznanie osób, które podobnie do Ciebie marzą o wydaniu książki. Dlatego wychodzimy z propozycją wyjazdu, podczas którego skupisz się w 100% na pisaniu a osoby wokół ciebie będą Cię w tym wspierać.

To jak? Jedziesz z nami?

Czego możesz się spodziewać?

Piątek:

Od 15:00 – Zakwaterowanie uczestników

Od 15:00 – 17.30 Indywidualne konsultacje z Małgorzatą Wardą
19:00 – Wstęp do pierwszego ćwiczenia 

19:15 -Kolacja

20:00 – Dołącz do zespołu chirurgów scen i zajrzyj z nami do środka opowieści
 • Wspólne omawianie struktury na przykładzie filmu Thelma i Louise

Sobota:

8:00 – Śniadanie

9:00-12:00 Intensywna praca na ćwiczeniach – zajęcia z Małgorzatą Wardą
 • Rozwijanie umiejętności pisarskich poprzez pracę z różnymi gatunkami literackimi
 • Czerpanie z siebie oraz własnych doświadczeń by stworzyć głęboki, wartościowy tekst
 • Zmień perspektywę
12:00  Przerwa
13:30 Obiad
14:30-16:00 Intensywna praca na ćwiczeniach – zajęcia z Małgorzatą Wardą
 • Próby pisania poetyckiego jako forma rozwoju pisarza
16:00-17:30 Pisarski boks
17:30-19:30 Indywidualne konsultacje z Małgorzatą Wardą oraz Focus writing 
20:00 Kolacja i wspólna integracja.

Niedziela

8:00 – Śniadanie

09:30-11:30 Intenstywna praca na ćwiczeniach z Małgorzatą Wardą
 • Techniki wzbogacania tekstu poprzez piękne zdania i wyjątkową narrację
 • Kreuj postać używając dialogów

12.00 – 12:30 – Podsumowanie i zakończenie

13:00 – Obiad

Gdzie będziemy się uczyć?

Zapraszamy Cię do klimatycznego Starego Tartaku. To czterogwiazdkowy hotel mieszczący się w Iławie – samym sercu Mazur. Architektura budynków nawiązuje do stylu charakterystycznego dla Warmii i Mazur od XVI do końca XIX wieku. Zarówno przy budowie hotelu, jak i restauracji wykorzystano stare techniki ciesielskie, a wszystkie drewniane elementy zostały wykonane ręcznie. Wnętrze restauracji utrzymane jest w stylu rustykalnym. Znajdziemy tu zabytkowe meble, naturalną drewnianą podłogę oraz zdjęcia starej Iławy, które tworzą fantastyczny klimat.
Wybraliśmy Iławę, ponieważ dojazd do miasta jest bardzo dogodny z każdego zakątka Polski.

 

Poznaj prowadzącą

Małgorzata Warda

Pisarka, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka tekstów piosenek.

Od lat pracuje z autorami – opiekuj się nimi i motywuję ich do działania. Pomaga im w pisaniu świetnych tekstów. Wiele z nich jest już w księgarniach i zbierają dobre recenzje od Czytelników.

Największą przyjemność sprawia jej patrzenie, jak podczas grupowych sesji, pod jej merytorycznym nadzorem książki nabierają kształtu, aż wspólnie docierają do punktu, w którym autor może napisać ostatnie słowo w tekście: „koniec”.

Z wykształcenia jest rzeźbiarką, z zamiłowania pisarką. Napisała piętnaście powieści. Była dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia. W 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez International Youth Library. Trzy jej książki zostały uznane przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne za pomocne w terapiach. Obszerne fragmenty „5 sekund do Io” znalazły się w podręczniku do języka polskiego dla klasy VII.

Jest także autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba oraz The Q.

Opinie o nas

Małgorzata Warda nie nauczy Cię pisać. To nie jej zadanie. Ona Cię poprowadzi. Każdy krok Twojego bohatera nabierze znaczenia i kolorów. Za zwykłego wypicia porannej kawy powstanie małe arcydzieło smaków, zapachów, ruchu, światła. Meble przestaną tylko wypełniać przestrzeń. Bohater zwróci uwagę na piękny obrus na stole, przez okno wpadnie ciepłe światło i zapach bzu, sprężyna w fotelu przypomni o konieczności zmian. Gosia wyostrzy wrażliwość do punktu, w którym świat zacznie wyglądać inaczej. Ożyje pełen gestów, mimiki. Wszystko będzie miało znaczenie. A to co zbędne, co zawadza po prostu nauczysz się wyrzucać. To też sztuka.

Magdalena Juraszek

Małgosia to życzliwy opiekun w nomenklaturze campbellowskiej ścieżki bohatera. Gdy jako protagonista swojego życia dostajesz zaproszenie do wejścia w nowy, pisarski świat i zastanawiasz się: czy dam radę…? Małgosia daje Ci odpowiedź. Tak! Bo pisania można się nauczyć. Na każdym kursie u Malgosi (bo tak, Gosia Warda jest prowadzącą, do której się wraca) ja, introwertyk, czułam się jednakowo zaopiekowana jak głośni, otwarci i pewni siebie koledzy z kursu. Nauczyłam się rozumieć potrzeby czytelnika, poznałam mocne strony swoich tekstów oraz pola, na których mogłabym się dalej rozwijać. Są ludzie, jest wiedza, jest motywacja. I dużo pracy domowej ❤️

Magdalena Rolińska

Dla mnie Malgosia Warda jest numerem jeden w prowadzeniu fabuły! Genialnie nauczyła mnie co, gdzie i kiedy. Teraz z zamkniętymi oczami mogę prowadzić historię, skupiając się bardziej na bohaterach.

Irmina Szadkowska-Filipowicz

Najczęściej zadawane pytania

Kurs jest skierowany zarówno do początkujących autorów, jak i do bardziej doświadczonych. Niezależnie od poziomu umiejętności, najważniejsze jest zainteresowanie i chęć nauki pisania oraz rozwoju pod kątem kreatywnego pisania.

Tak, w trakcie kursu uczestnicy mają okazję do rozwoju umiejętności pisarskich poprzez ćwiczenia i wykłady. Otrzymują też wskazówki dotyczące pracy nad tekstami. Prowadząca kurs oferuję również feedback i ocenę napisanych przez uczestników tekstów, co umożliwia uzyskanie konstruktywnej krytyki i wskazówek do dalszej pracy.

Oczywiście, że tak! Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie tworzenia powieści. Chętnie porozmawiamy o Twoim pomyśle na fabułę. Znajdziemy na to czas pomiędzy sesjami ćwiczeń lub wieczorami. Na pewno nie wyjedziesz z Iławy bez konsultacji, jeśli będziesz takiej potrzebować 🙂

Kurs kończy się rozdaniem dyplomów. Dyplom jest potwierdzeniem zaangażowania i pracy uczestnika w trakcie kursu ale może także mieć znaczenie w dalszej pisarskiej drodze.

Dołącz do nas

 • Już niedługo podamy szczegóły kolejnej edycji!
 • Nocleg wraz z pełnym wyżywieniem oraz całodziennym serwisem kawowym (3 osobowe pokoje)
 • Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rezerwacji pokoju 2 lub 1 osobowego
 • *istnieje możliwość płatności w ratach

... nie zwlekaj

Chcesz się zapisać lub masz pytania?

 Zostaw nam wiadomość poniżej:

Dołącz do nas

1416 PLN
 • Cena warsztatów to 840 zł
 • Nocleg wraz z pełnym wyżywieniem oraz całodziennym serwisem kawowym wynosi 576 zł (pokój 3 osobowy).
 • Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rezerwacji pokoju 2 lub 1 osobowego.
 • *istnieje możliwość płatności w ratach

... nie zwlekaj