Nagranie - [LIVE]
Czy potrafię napisać Thriller Kryminalny?

Witamy Cię w miejscu, gdzie spotykają się dwa światy – thrillera i kryminału. Absolutnej nowości na rynku wydawniczym! Założymy się, że każdy z gatunków, rozpatrywany osobno jest Tobie doskonale znany, ale połączone tworzą coś nieoczywistego i zastanawiasz się czy potrafił(a)byś się w nich odnaleźć.
Niby wiesz, że popularne „thrill”, czyli dreszcze są niczym innym, jak umiejętnym nadbudowaniem emocji wokół Twojej historii. Ale, jak rozpisać wokół nich interesującą fabułę? Jak wpleść kryminalną zagadkę? Czy wystarczy podłożyć trupa thrillerowi?

Live prowadziły: 

ANNA ROZENBERG – Pisarka, redaktorka

WERONIKA MATHIA –  Współzałożycielka Kuźni Bestsellerów

Brzmi dobrze?

KIEDY:

5 stycznia 2023 o godz. 19:00

GDZIE OBEJRZĘ:

Nagranie dostępne jest po zapisie. Po wypełnieniu formularza otrzymasz link do nagrania na YouTube.

O CZYM:

Wspólnie zastanowiliśmy się, jak napisać thriller kryminalny. Weronika Mathia przepytała Annę Rozenberg o jej warsztat  i  próbowała dowiedzieć się, czy warto debiutować w tym gatunku.

DLA KOGO:

Dla początkujących autorów kryminałów i thrillerów, którzy piszą intuicyjnie, są na początku drogi i dopiero tworzą swoich bohaterów. Potrzebują wskazówek, rad i inspiracji.

Dla autorów, którzy wydali już książkę, ale chcą spróbować sił w nowym gatunku literackim. Chcą dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy.

Dla osób, które uwielbiają czytać thrillery kryminalne. Nie mają jeszcze w planach fabuły swojej książki, ale pisanie to ich pasja i wielkie marzenie.

Anna Rozenberg

Pochodzę z Częstochowy, jednak od 2011 roku mieszkam w Wielkiej Brytanii i to ona zainspirowała mnie literacko. Bohaterowie moich książek albo mieszkają w Anglii albo mają z nimi bliskie relacje.
Jestem zdobywczynią najważniejszych polskich kryminalnych nagród literackich, w tym Nagrody Kryminalnej Piły za Najlepszą Polską Powieść Kryminalną – „Punkty Zapalne” oraz  Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału za debiut pt. „Maski pośmiertne”. Zostałam nominowana do nagrody Kryminalny Debiut Roku za powieść „Maski pośmiertne”. Moje opowiadania ukazały się w antologiach: Czas zbrodni, Nikomu się nie śniło, Zimno Zimniej Zbrodnia czy Utopay.
W 2022 roku ukazał się mój thriller kryminalny „Zawsze będziesz winna”. Uważam, że w Polsce jest to wciąż nieodkryta forma literacka.
Lubię pracę z innymi pisarzami. Od kilku lat prowadzę portal redakcje.com.pl, na którym pomagam młodym twórcom szlifować ich teksty. Kilka z nich trafiło na księgarskie półki.

Anna Rozenberg

Pisarka, redaktorka

5/5
Nie oddam powieści wydawcy, zanim nie przeczyta jej Anna Rozenberg. Skorzystaj z jej wiedzy i doświadczenia.
Robert Małecki
Pisarz
5/5
Jeśli miałbym w trzech słowach opisać współpracę z Anią, określiłbym ją mianem konkretnej, szybkiej i szczerej.
Marcin Dudziński
Pisarz
5/5
Dostałem więcej niż oczekiwałem. Uwagi dotyczące fabuły i stylu mojego opowiadania były trafne i przenikliwe.
Lech Baczyński
Pisarz
5/5
Jeśli nie boisz się prawdy i potrzebujesz bratniej duszy, to dobrze trafiłeś. Z czystym sercem polecam!
Weronika Śmieja
Kursantka Ani